JASNÝ CIEĽ | Osloboď sa a ži …

Čo Vám ako prvé napadne, keď prečítate titulok  “JASNÝ CIEĽ: OSLOBOĎ SA A ŽI…“. Moja úplne prvá myšlienka bola otázka. Otázka, ktorá možno bude hýriť vo vašich hlavách.

AKÁ JE VAŠA PRVÁ MYŠLIENKA ALEBO POCIT?

OD ČOHO SA CHCETE OSLOBODIŤ?

Napíšte mi a podeľte sa o svoje pocity, o svoju úplne prvú myšlienku, ktorá sa objavila. Bude to určite veľmi zaujímavé čítanie. Porovnať myšlienky ľudí k jednej téme. Ak máte odvahu napíšte mi. Veľmi ma to poteší a lepšie si porozumieme.

V živote treba robiť bláznivé veci, lebo vtedy vieme, že žijeme. Ja cítim, že aj to, že som sa pustila do osobného rozvoja iných, je určite trochu bláznivé. Ale viem, že je to veľmi prospešné pre zajtrajšok, ktorý si budujeme už dnes.

Možno je to zložito napísané, ale je v tom obrovský kus pravdy. Práve dnes je deň, kedy môžeme začať meniť veci a svoj život, oslobodiť sa od starých, nepotrebných súčastí a vniesť do svojho života viac radosti, spokojnosti a pohody.

DNEŠNÝ DEŇ JE

JEDEN Z NAJDÔLEŽITEJŠÍCH

MOMENTOV VÁŠHO ŽIVOTA.  

IBA DNES JE PRÍLEŽITOSŤ

ZAČAŤ VECI MENIŤ.

Verte či nie, existuje množstvo vecí, ktoré môžete začať robiť inak už dnes, aby ste zajtra, o týždeň, mesiac či rok videli výsledok a žili život inak ako žijete teraz.

“Ak si napríklad človek neodloží veci do skrine dnes, ráno vstane a povie si: „To je neporiadok.“ Ak to bude takto pokračovať pár dní, veci nebude odkladať a triediť, za určitý čas uvidí výsledok. Veci porozhadzované, pokrčené. Zrazu zistí, že si nemá čo obliecť, nemá čo na seba, lebo je všetko špinavé, prepotené a skrine sú prázdne. Ak človek odhalí svoje brzdy, bloky – oslobodí sa od nich – a nájde silu, motiváciu alebo spôsob ako dokáže každý deň veci upratať a odložiť, onedlho  zistí, že mu to upratovanie netrvá dlho, má čisto a že má veci uložené v skrini pripravené na použitie, čisté, vyprané každý deň. Stačí sa iba rozhodnúť ako chce človek žiť, ako chcete žiť Vy.”

V procese cieleného osobného rozvoja je možné odhaliť brzdy, ktoré človeku bránia v rozvoji, premeniť ich na hnaciu silu akou je motivácia, chuť, radosť, atď..

ZMENIŤ UHOL POHĽADU JE

JEDEN ZO ZÁKLADNÝCH  PILIEROV

TRANSFORMÁCIE OSOBNOSTI.    

Pre niekoho je veľmi náročné priznať si, že zmena môže nastať takmer vo všetkom. Opýtajte sa samých seba, v čom by ste chceli zmeniť svoj život. Buďte naozaj úprimný sami k sebe práve v tejto chvíli. Nebojte sa a napíšte si to na papier alebo si to zapamätajte.

Možno ste práve teraz zažili pocit po ktorom túžite. To ja neviem. A možno ste si povedali – ÁNO – ten pocit chcem zažívať – je fantasticky. Prípadne ste si povedali – NIE – ten pocit nechcem viac cítiť, pretože nebol dvakrát príjemný.

To je dobrý začiatok, vedieť čo chcete a čo nie. Čo poviete? Mám pravdu? Dodám k tomu len toľko, že ste na správnych stránkach zameraných na zmenu vo svojom živote – na zmenu mysle.

STAČÍ SI TO DOVOLIŤ.

Podávam pomocnú ruku cieľavedomým ľuďom, ktorí vedia čo chcú. Pýtate sa koho považujem za cieľavedomého? Každého, kto má predstavu o tom čo chce mať, čo chce dosiahnuť. Dokonca aj s človekom čo vie čo nechce je veľmi zaujímavá práca. Aj takáto osoba je cieľavedomá, pretože aj ona má záujem o zmenu a to je dôležité.

Aj ja som sa zbavila niekoľkých bŕzd a výsledkom je práve tento článok a stránky, ktoré teraz čítate. Tiež som bola v pozícií „Ja mám písať články?“. Áno. Jeden z nich práve čítate. Ak vám chcem odovzdávať informácie, je to jedna z možností. Aj to je zmena pohľadu na písanie a odovzdávanie informácií ľuďom ako ste Vy. Je to príklad zo života. Je to úplne jednoduchý cieľ.

Týmto príkladom som chcela naznačiť, že cieľ nemusí byť len o peniazoch, zdraví či vzťahoch. Aj keď v konečnom dôsledku bude mať vplyv na všetky oblasti života. Ale až v sekundárnej fáze. Takýchto cieľov majú ľudia veľa.

Pre tých, ktorí si myslia, že sa veci zmeniť nedajú mám zlú správu. Veci sa zmeniť dajú. Stačí sa iba oslobodiť od starého pohľadu na svet a vytvoriť si nový pohľad a žiť.

Preto sa riadim heslom: „OSLOBOĎ SA A ŽI AJ VĎAKA KOUČOVANIU.“. Pouvažujte nad týmito slovami a svojim životom.

AK SI UVEDOMÍTE  SVOJE BRZDY

ZMEŇTE ICH NA HNACIU SILU

A ŽITE NAPLNO !!!

Ďakujem všetkým, ktorí venovali pár minút zo svojho času a prečítali si tieto riadky.

Ak máte chuť zareagovať, nech sa páči. Napíšte mi. Zaujímajú ma vaše názory, čo Vás trápi, čo Vás teší. S čím ste si poradili a s čím naopak zápasíte a potrebujete pomoc. Napíšte mi, či máte svoj jasný cieľ.

Teraz, keď ste si prečítali článok, možno ste si spomenuli na niekoho, na koho živote Vám záleží, komu by tieto informácie mohli byť užitočné. Staňte sa jeho sprievodcom a ukážte mu nové možnosti.

Autor: Lucia Smreková

 

Lucia Smreková
Špecialista na zmeny.
Komentáre